Školské ceremónie
sk hu

Rozlúčka so školou

 

 

Tradícia slávnostnej rozlúčky so školou pochádza zo 70-tich rokoch XIX. Storočia, keď sa študenti po ukončení svojho štúdia na známej Lesníckej a baníckej akadémii v Banskej Štiavnici zaspievaním maďarskej piesne „Ballag már a vén diák“  rozlúčili so svojou milovanou Alma Mater. V školách, v ktorých sa ešte zachovali tradície je zvykom, že v predvečer rozlúčky so školou študenti svojim profesorom ako poďakovanie zaspievajú pod oknami ich domovov serenádu.

Na deň rozlúčky študenti z nižších ročníkov pekne vyzdobia školu a triedy končiacim študentom. Triedni profesori otvoria poslednú - slávnostnú triednickú hodinu. Každý cíti, že sa niečo nezabudnuteľné skončilo  ale súčasne každý verí, že je to znamenie začiatku  niečoho nového, neznámeho – krásnej budúcnosti mladého človeka. Ešte týždeň im ostáva na prípravu na maturitu, potom dostanú do rúk „vstupenku“ do ďalšieho života. V škole po nich zostáva tablo triedy – spomienka na krásne študentské roky.

Ponúkame Vám naše odborné služby k usporiadaniu slávnostnej rozlúčky so školou a ak Vás naša ponuka zaujala, prosím kontaktujte nás.

 

Adresa kancelárie:

Best Step s.r.o.

Hradná 2

945 01 Komárno

( Dôstojnícky pavilón – bočný vchod zo strany parku )

 

Telefón:

Kancelária : (+421) 35 7778572
Mobil : (+421) 0917808879

 

E-mail:

info@beststep.eu